Kdo jsme?

Jsme česká společnost zabývající se výrobou a vývojem rukavic, obuvi a zdravotnických pomůcek. Náš úspěch v těchto oborech je postaven na propojení tradičních a ověřených postupů doplněných o moderní technologie. Kombinace těchto dvou přístupů spolu s důrazem na inovace stále posouvá naše produkty na vyšší úroveň a za necelých 30 let jsme se zařadili mezi celosvětovou špičku v hasičském, záchranářském, policejním, vojenském či zdravotnickém prostředí.

Každoročně se účastníme desítek domácích a zahraničních veletrhů, kde úspěšně prezentujeme naše produkty, které vyvážíme do 64 zemí světa.

Mezi naše dlouhodobé partnery patří hasičské a záchranářské sbory v USA, Německu, Rakousku, Tchaj-wanu či státech Jižní Ameriky. Taktické rukavice využívají armády a policie z Rakouska, Francie, Velké Británie či Singapuru.

Samotná výroba probíhá za dodržování přísných evropských norem a je soustředěna primárně v našich vlastních dílnách, kde hotový kus prochází několikastupňovou kontrolou kvality.

Naše segmenty

Hasiči a záchranáři (Firefighting and Rescue)

Zásahové rukavice pro hasiče jsou základním prvkem společnosti Holík International při budování vlastní značky v mezinárodním měřítku.

Rukavice vyrábíme ve 3 produktových řadách – celotextilní, celokožené a kombinované; v provedení sdlouhou, úpletovou a Compact manžetou.

Rescue rukavice jsou určené pro práci hasičů a záchranářů při zásazích technického charakteru.

Zásahová obuv pro hasiče je nedílnou součástí hasičského programu společnosti Holík. Vyráběny jsou z hovězí usně s hydrofobní úpravou nabízíme ve verzi s 3-vrstvou nebo 4-vrstvou podšívkou, ve variantáě s membránou Sympatex® či bez membrány.

Defence (Obrana)

Defence rukavice odpovídají aktuálním potřebám armádních a policejních složek 21.století a jsou plně kompatibilní s výstrojí NATO. Důraz je kladen především na ochranu uživatele v extrémních podmínkách. Při výrobě těchto rukavic používáme speciální textilní , funkční materiály a upravená přírodní useň. Tyto produkty dodáváme do armád České republiky, Slovenska,Polska, Litvy, Estonska , Francie a Německa.

Rukavice jsou vyvíjeny a testovány na základě individuálních požadavků jednotlivých armádních a policejních složek. 

Medical

Segment zdravotnictví je součástí důležitým prvkem strategie společnosti, kdy ctíme náš slogan „Your safety comes first“. Mezi hasiči a zásahovými jednotkami se v posledních letech mimo rukavice začaly užívat i doplňkové produkty, například roušky, jednorázové rukavice či obleky. Jednorázové roušky z produkce Holík jsou testované dle normy EN 14683:2019+AC:2019, poskytují vysokou filtrační účinnost, výbornou prodyšnost, komfort a jistotu kvality.

Zdravá obuv

Přenesli jsme zkušenosti z výroby hasičské obuvi a po dlouholetém vývoji se společností Shaper představili nové modely zdravé vycházkové obuvi. Kombinace unikátní podešve a kvalitních materiálů z Itálie tvoříjedinečné boty pro každodenní nošení s velkým zdravotním přesahem. Zkrátka komfort, pohodlí a kvalita. Prohlédněte si jednotlivé modely na:

Holík Shop

 

Firemní kultura

Naše společnost vyvíjí, vyrábí a prodává výrobky, které slouží primárně k ochraně zdraví jejich uživatelů v rizikových podmínkách. Proto je hlavním pilířem naší společnosti kvalita.  Ta se promítá nejen do samotného zpracování produktu, ale také do firemní kultury. Naši zaměstnanci jsou profesionálové a jsou považováni za důležité členy našeho týmu. Právě díky dobrým vztahům, férovému jednání a vzájemné toleranci si vážíme jeden druhého a táhneme za jeden provaz. Více o našich principech najdete v dokumentu v sekci ke stažení.

Ke stažení

Ocenění

Naše práce přináší nejen spokojené zákazníky, ale také ocenění v různých oblastech a kategoriích. Mezi ta nejvýznamnější se řadí:

Red Dot Award 2018 v kategorii Product Design  - pro více informací si přečtěte tiskovou zprávu.

Vítěz projektu Smart&Fire 2016 – jako součást týmu Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni jsme vyhráli mezinárodní ocenění v Bruselu. Více si přečtěte zde.

Vítěz Firma roku 2013 Zlínského kraje – v užším celonárodním finále jsme obsadili krásnou 2. příčku.